DWIE MŁODE KOBIETY CIĘŻKO RANNE PO WCZORAJSZYM WYPADKU NA DK16

DWIE MŁODE KOBIETY CIĘŻKO RANNE PO WCZORAJSZYM WYPADKU NA DK16

W środę, kilkanaście minut po godzinie 20:00, służby dostały zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 16 z drogą wojewódzką.

Wypadek miał miejsce w okolicy miejscowości Lubajny.

Według ustaleń pracujących na miejscu policjantów 46 – letni kierowca audi nie ustąpił pierwszeństwa 25 – latkowi podróżującemu również audi, w wyniku czego doszło do zderzenia. Wraz z młodym kierowcą jechały pasażerki- 22 i 17- latka. Obie kobiety w stanie ciężkim trafiły do szpitali. Hospitalizacji wymagał również ich starszy kolega.

W jednym z samochodów znajdowały się dwie ciężko ranne kobiety, a nieopodal samochodu pod opieką świadków leżał mężczyzna. Jedna z poszkodowanych była nieprzytomna. Strażacy wraz z ratownikami medycznymi, natychmiast wydobyli obie poszkodowane. W pewnym momencie druga kobieta zaczęła również tracić przytomność. Trójka rannych została przeniesiona do trzech karetek pogotowia, którymi przewieziono ich do szpitala. Kierowca drugiego samochodu nie odniósł obrażeń, nie wymagał hospitalizacji. Strażacy ponadto zabezpieczyli pojazdy pod względem pożarowym. Teren akcji zabezpieczała policja. Utrudnienia na tym odcinku DK 16 trwały blisko dwie godziny.

opracowanie: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: mł. ogn. Paweł Wroszkowski

 

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.