POBILI I OKRADLI. TERAZ POSIEDZĄ

POBILI I OKRADLI. TERAZ POSIEDZĄ

Do zdarzenia doszło kilka dni temu przed jednym z ostródzkich lokali. Późną nocą mieszkaniec miasta został napadnięty przez dwóch młodych mężczyzn. Napastnicy po słownej zaczepce zaatakowali mężczyznę. Po zadaniu kilku ciosów sprawcy zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy i uciekli. O zdarzeniu ostródzcy policjanci dowiedzieli się na drugi dzień.

Pracując nad sprawą śledczy zbierali dowody w sprawie. Kilka dniu później ich ustalenia doprowadziły do dwóch ostródzkich mieszkań. Tam zatrzymali 17-latków podejrzewanych o napad. Młodzi mieszkańcy miasta trafili do policyjnego aresztu. Policjanci podczas czynności odzyskali skradziony telefon warty ponad 700 złotych, sprawdzali też czy młodzi mężczyźni nie mają na sumieniu innych przestępstw.

Dwa dni później 17-latkowie usłyszeli zarzuty rozboju. Po przedstawieniu zarzutów prokurator na wniosek funkcjonariuszy zastosował dla mieszkańców miasta policyjne dozory. Za popełnione przestępstwo grozi im teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.