18-LATCE GROZI DOŻYWOCIE ZA ZABÓJSTWO NOWO NARODZONEGO DZIECKA

18-LATCE GROZI DOŻYWOCIE ZA ZABÓJSTWO NOWO NARODZONEGO DZIECKA

18-latka spod Nowego Miasta Lubawskiego odpowie przed sądem za zabójstwo swojego nowo narodzonego dziecka. Akt oskarżenia w tej sprawie wysłała do sądu okręgowego w Elblągu nowomiejska prokuratura.

Chodzi o wydarzenia z marca zeszłego roku. 16-letnia wówczas Klaudia, przyniosła do szpitala w reklamówce swoje martwe dziecko. Twierdziła, że urodziło się nie żywe, ale sekcja zwłok wykazała, że dziecko urodziło się żywe i w terminie.

Jak podaje prokuratura, śmierć dziecka nastąpiła w wyniku „doznanych zmian urazowych”. Młoda matka, nie przyznała się w śledztwie do popełnienia zbrodni. Mimo to decyzją sądu została umieszczona w ośrodku wychowawczym. Grozi jej kara dożywotniego więzienia.

Prokuratura rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim postawiła też zarzuty jej partnerowi. 17-letni wówczas Karol B. odpowiadał przed sądem za nakłanianie i doprowadzenie do przerwania ciąży w sytuacji, gdy poczęte dziecko było zdolne do samodzielnego życia poza organizmem matki.

W listopadzie zeszłego roku Karol B. został skazany na 3 miesiące pozbawienia wolności i na prace społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie przez rok.

Źródło: Radio Olsztyn

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.