JEDNA OSOBA NIE ŻYJE, OSIEM BEZ DACHU NA GŁOWĄ. TRAGICZNY POŻAR OBOK SAMBOROWA

JEDNA OSOBA NIE ŻYJE, OSIEM BEZ DACHU NA GŁOWĄ. TRAGICZNY POŻAR OBOK SAMBOROWA

Tragiczne wieści docierają do nas z osady Zabłocie, małej miejscowości położonej obok Samborowa.

W wyniku pożaru jedna osoba straciła życie, a osiem rodzin jest bez dachu nad głową. Akcja gaśnicza domu wielorodzinnego trwała kilka godzin – pożar był silnie rozwinięty. Na miejscu pracowały również policja i pogotowie ratunkowe. Ewakuowano wszystkich 17 mieszkańców.

Trzy osoby mieszkające na pietrze budynku strażacy ewakuowali przez okno przy użyciu drabiny. Budynek, w którym mieszkało osiem rodzin i miał jedną klatkę schodową. Ta niestety była drewniana dlatego ogień szybko się rozprzestrzeniał i mieszkańcy nie mieli jak uciec.

Spośród ewakuowanych, jedna osoba wymagała pomocy medycznej i z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla została przewieziona do szpitala. Strażakom udało się również wydobyć z mieszkania na parterze 50 -letnią kobietę, której niestety, nie udało się już uratować. Kobieta zmarła.

42 strażaków gasiło płonący dom, łącznie 9 zastępów, w tym 4 zastępy JRG Ostróda oraz ochotnicy z OSP Reszki, Samborowo, Ornowo, Smykówko i Turznica.

Pożar miał swój początek w mieszkaniu na parterze, te doszczętnie spłonęło. Ogień nie dotarł do mieszkań na piętrze, ale zostały zalane podczas akcji gaśniczej. Czy i kiedy mieszkańcy będą mogli do nich wrócić zadecyduje Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Foto: Grzegorz Różański, PSP Ostróda

 

1 comments

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.