REGION. 20TYS. KARY ZA ZATRUDNIANIE CUDZOZIEMCÓW NIEZGODNIE Z PRZEPISAMI

REGION. 20TYS. KARY ZA ZATRUDNIANIE CUDZOZIEMCÓW NIEZGODNIE Z PRZEPISAMI

Sąd Rejonowy w Nidzicy wymierzył karę grzywny w kwocie 20 tys. zł przedsiębiorcy, który zatrudniał 26 cudzoziemców niezgodnie z przepisami.

W ubiegłym roku funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie objęli kontrolą 64 cudzoziemców zatrudnionych przez jedną z agencji pośrednictwa pracy z siedzibą w powiecie nidzickim. W wyniku przeprowadzonych czynności funkcjonariusze SG stwierdzili, że właściciel firmy naruszył przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Okazało się, że 11 obywateli Ukrainy, 11 obywateli Bangladeszu, 3 Białorusi i jeden Azerbejdżanu pracowało w zakładach produkcyjnych niezgodnie z przepisami.W związku z powyższym funkcjonariusze SG skierowali do sądu wniosek o ukaranie pracodawcy, który nie dopełnił wszystkich wymaganych formalności.

15 stycznia do Placówki Straży Granicznej w Olsztynie wpłynął wyrok nakazowy uznający właściciela firmy za winnego popełnienia zarzucanych mu czynów. Sąd Rejonowy w Nidzicy wymierzył mu karę grzywny w wysokości 20 tys. zł.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.