TRAGICZNA KŁÓTNIA MIĘDZY BRAĆMI SKOŃCZYŁA SIĘ ”KOSĄ POD ŻEBREM”

TRAGICZNA KŁÓTNIA MIĘDZY BRAĆMI SKOŃCZYŁA SIĘ ''KOSĄ POD ŻEBREM''

Kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Nidzicy, który śmiertelnie ugodził nożem swojego brata. Mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora i usłyszał zarzut zabójstwa. Nidzicki sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla 35-latka.

We wtorek (05.02.2019) wieczorem nidziccy policjanci zostali poinformowani o awanturze domowej w jednym z mieszkań na terenie Nidzicy. Po dojechaniu na miejsce funkcjonariusze zastali ratowników medycznych udzielających pomocy mężczyźnie. Pomimo natychmiastowej pomocy nie udało się uratować życia 35-latka. W trakcie podjętych przez funkcjonariuszy działań, w krótkim czasie został zatrzymany sprawca tego czynu. Po dowiezieniu do komendy sprawdzono jego stan trzeźwości. Zatrzymany miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów i zeznań świadków wynika, że w trakcie awantury domowej między braćmi, jeden z nich zranił śmiertelnie drugiego nożem. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady oraz przesłuchiwali świadków. Ciało 35-latka zostało zabezpieczone w prosektorium.

Prokurator wczoraj (07.02.2019) przedstawił mieszkańcowi Nidzicy zarzut zabójstwa. 35-latek złożył obszerne wyjaśnienia. Jeszcze tego samego dnia do nidzickiego sądu wpłynął wniosek o zastosowanie środka izolacyjnego w postaci tymczasowego aresztu. Dzisiaj nidzicki sąd w trakcie posiedzenia przychylił się do wniosku i zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec 35-latka.Według kodeksu karnego  przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu kwalifikowane jako zabójstwo podlega karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez nidzickich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nidzicy.
(id/tm)

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.