BEZPIECZNE WAKACJE – SPOTKANIE Z POLICJANTAMI W ŁUKCIE

BEZPIECZNE WAKACJE - SPOTKANIE Z POLICJANTAMI W ŁUKCIE

Wakacje na półmetku a ostródzcy policjanci cały czas organizują akcje i spotkania poświęcone promowaniu bezpiecznych postaw wśród dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku. Wszystko to pod hasłem „Bezpieczne Wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

W minioną środę (29.07.2020) policjantów z posterunku w Łukcie odwiedziły dzieci korzystające z zajęć odbywających się w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukcie.

W trakcie odwiedzin mali goście razem ze swoimi opiekunami zwiedzili niedawno wybudowany budynek posterunku. Poznali dzielnicowych, którzy opowiadali o swojej pracy. Spotkali się też z przewodnikiem psa służbowego i jego podopiecznym Tasmanem.

Korzystający z letniego wypoczynku mieli okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Policjanci opowiadali również jak należy zachowywać się podczas pobytu w domu i poza nim bez opieki rodziców. Informowali dzieci, o tym, że nie wolno przyjmować od obcych jakichkolwiek prezentów i słodyczy, oddalać się z obcym z miejsca zabaw czy wsiadać do pojazdów kierowanych przez nieznajomych.

BEZPIECZNE WAKACJE - SPOTKANIE Z POLICJANTAMI W ŁUKCIE

Największą atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego.

Spotkanie odbyło się pod hasłem „Bezpieczne Wakacje 2020” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.