BYŁA POSZUKIWANA. ZATRZYMALI JĄ BO… NIE MIAŁA ODBLASKÓW

16-LATEK WŁAMAŁ SIĘ DO PRZYCZEPY I UKRADŁ... ROWEREK

Do policyjnego aresztu trafiła 39-letnia kobieta, która ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości. „Wpadła” w ręce policjantów ponieważ poruszała się po zmroku w obszarze niezabudowanym bez elementów odblaskowych.

Niemal każdego dnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymują osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowy.

W miniony wtorek (02.10.2018) policjanci ostródzkiej drogówki podjęli interwencję wobec dwóch kobiet, które po zmroku, poza obszarem zabudowanym poruszały się bez wymaganych elementów odblaskowych. Kobiety nie były same. Jedna z nich miała pod opieką małe dziecko.  Kobiety za popełnione wykroczenie zostały pouczone i otrzymały od policjantów elementy odblaskowe.

Interwencja ostródzkich policjantów jednak na tym nie skończyła się. Podczas legitymowania okazało się, że jedna z kobiet jest poszukiwana przez ostródzki sąd do odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności.  39 – latka trafiła już do zakładu karnego.

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.