CZOŁGI TRANSPORTOWANE Z MORĄGA ZATRZYMANE

CZOŁGI TRANSPORTOWANE Z MORĄGA ZATRZYMANE

Funkcjonariusze z Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali ciężarówki przewożące czołgi wojskowe z Morąskiego Garnizonu do Gliwic. Ważyły one 73,6 i 61,1 tony zamiast dopuszczalnych 40.

We wtorek (3 grudnia) ok. godz. 1:15 w Piotrkowie Trybunalskim patrole ITD zatrzymały do kontroli dwie ciężarówki przewożące czołgi T-72 z Morąga do Gliwic.

Ciężarówki należały do prywatnych przewoźników drogowych i ważyły z ładunkiem znacznie więcej niż pozwalają przepisy. Kierowcy nie posiadali zezwoleń na przejazd pojazdów nienormatywnych po drogach publicznych. Ciężarówki z czołgami ważyły 73,6 tony i 61,1 tony zamiast dopuszczalnych 40 ton. Oprócz tego obie ciężarówki z ładunkiem były za szerokie o prawie 1 metr. Jedna z nich była również za długa o 5,18 metra.

Nienormatywne pojazdy wraz z ładunkiem skierowano na parking strzeżony do momentu uzyskania wymaganych zezwoleń przez przewoźników. Wobec obu przedsiębiorców toczą się postępowania w sprawie nałożenia kar pieniężnych w wysokości po 25 tysięcy złotych.

źródło: gitd.gov.pl

CZOŁGI TRANSPORTOWANE Z MORĄGA ZATRZYMANE

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.