DUŻE ILOŚCI AMFETAMINY, EKTAZY I MARIHUANY. ZATRZYMANO WŁAŚCICIELA

DUŻE ILOŚCI AMFETAMINY, EKTAZY I MARIHUANY. ZATRZYMANO WŁAŚCICIELA

Iławski sąd zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu 27-latka.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za ten czyn przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz za popełnione przestępstwo mężczyzna w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.

Iławscy policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu iławskiego może posiadać narkotyki. Funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania 27-latka i zatrzymali mężczyznę. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec powiatu iławskiego w garażu ukryte ma tabletki, susz roślinny oraz biały proszek, które pochowane były w woreczki strunowe. Policjanci ustalili, że były to 293 tabletki ekstazy, prawie 700 g marihuany oraz ponad 500 g amfetaminy. Wszystkie nielegalne substancje zostały zabezpieczone i przesłane do laboratorium. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.
Na podstawie zgromadzonych materiałów sąd zastosował wobec mieszkańca powiatu iławskiego tymczasowy areszt. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu.
Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii art. 62 mówi, że
1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

 

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.