GMINA OSTRÓDA: POŻAR BUDYNKU MIESZKALNEGO

GMINA OSTRÓDA: POŻAR BUDYNKU MIESZKALNEGO
Wczoraj, w piątek wieczorem (16.10.20 r. godz. 18:52) straż pożarna otrzymała alarm dotyczący zabezpieczenia rejonu operacyjnego KP PSP Ostróda.

Około godziny 20:00 do SKKP wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku wielorodzinnym w miejscowości Lichtajny (gmina Ostróda),
Ogień wybuchł w pomieszczeniu na parterze. Wewnątrz budynku panowało duże zadymienie. Natychmiast rozwinięta została linia gaśnicza. Jedna rota strażaków wyposażona w aparaty ochrony dróg oddechowych weszła do budynku i rozpoczęła działania gaśnicze. Równolegle dowódca zastępu zebrał najważniejsze informacje na temat możliwych osób poszkodowanych oraz mediów przyłączonych do budynku. Na szczęście mieszkańcy zdążyli opuścić budynek przed naszym przybyciem.

Ugaszenie ognia zajęło kilka minut, następnie w celu oddymiania pomieszczeń otwarte zostały okna. Na miejsce dojechały kolejne zastępy z OSP Brzydowo, OSP DURĄG oraz z JRG Ostróda, które przekierowane zostały z działań przy śmiertelnym wypadku w Kalborni.

Niestety ogień zdążył „wejść” w strop między piętrami, konieczne było rozebranie części sufitu oraz ściany w pomieszczeniu na dole, a także usunięcie kawałka podłogi w pokoju na piętrze. Aby mieć pewność, że ogień nie pojawi się ponownie do sprawdzenia kilkukrotnie użyta została kamera termowizyjna. Działania trwały prawie dwie godziny.
Źródło: OSP w Ostródzie

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.