KONTROLOWALI CIĘŻARÓWKI I AUTOBUSY. ZDEZELOWANYCH NIE ZABRAKŁO

KONTROLOWALI CIĘŻARÓWKI I AUTOBUSY. ZDEZELOWANYCH NIE ZABRAKŁO

65 skontrolowanych pojazdów, nałożonych kilkanaście mandatów karnych i zatrzymane prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości to efekt działań prewencyjno kontrolnych „Truck&Bus” prowadzonych przez policjantów ostródzkiej drogówki.

„Truck&Bus” to ogólnopolskie działania mające na celu ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy. Do działań włączyli się również przedstawiciele innych służb (Inspekcji Transportu Drogowego oraz Straży Granicznej), które w ramach specjalistycznych patroli mieszanych, w zakresie swoich kompetencji, dokonywały sprawdzeń osób, pojazdów oraz ładunków.

W czasie akcji policjanci zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów związanych z przewozem pasażerów, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz busami. Funkcjonariusze sprawdzali m.in. czy liczba pasażerów nie przekracza liczby wskazanej w dowodzie rejestracyjnym. Kontroli poddawane były również samochody ciężarowe.

Policjanci skontrolowali łącznie 65 pojazdów, w tym 28 ciężarówek. Ujawnili przy tym kilkanaście nieprawidłowości takich jak przekroczenie dozwolonej prędkości przez kierowców, czy zły stan techniczny pojazdów.

W trakcie trwania akcji zatrzymany został również kierowca ciężarówki, który jechał na „podwójnym gazie”. Badanie 47- latka na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad pół promila tej substancji. Funkcjonariusze w związku z popełnionym przez niego przestępstwem zatrzymali mu prawo jazdy.

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.