„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO… NAD WODĄ” – SPOTKANIE POLICJANTA Z UCZNIAMI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZWIERZEWIE

"KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO... NAD WODĄ" - SPOTKANIE POLICJANTA Z UCZNIAMI SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZWIERZEWIE

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, dlatego ostródzcy policjanci aktywnie przygotowują się do tego czasu organizując spotkania i akcje poświęcone promowaniu bezpiecznych postaw wśród dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku. Wszystko to pod hasłem „Bezpieczne Wakacje 2018” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą!”

Wolne dni zbliżają się wielkimi krokami. Dzieci i młodzież nie mogą doczekać się już ostatniego dzwonka przed wakacjami. Te, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczną się 23 czerwca 2018 roku.

Zbliżająca się przerwa nauka to również czas spotkań policjantów z dziećmi i młodzieżą. Wszystko po to, by każdy bezpiecznie mógł wrócić do nauki.

Wczoraj (13.06.2018) policyjny profilaktyk odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej w Zwierzewie. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze oraz podczas wypoczynku nad wodą. Policjant opowiadał również jak należy zachowywać się podczas pobytu w domu i poza nim bez opieki rodziców. Informował dzieci, o tym, że nie wolno przyjmować od obcych jakichkolwiek prezentów i słodyczy, oddalać się z obcym z miejsca zabaw czy wsiadać do pojazdów kierowanych przez nieznajomych. Funkcjonariusz przypomniał dzieciom, aby podczas nieobecności rodziców w domu nikomu nie otwierały drzwi bez porozumienia się z rodzicami.

Oprócz zasad bezpieczeństwa, ostródzki profilaktyk opowiedział dzieciom o swojej pracy i czym zajmuje się na co dzień. Uczniowie mieli również okazję dowiedzieć się, jak wygląda proces rekrutacji do służby w policji i jakie wymagania należy spełnić, bo dostać się do tej formacji.

Wakacje to przede wszystkim czas radości, wolności i swawoli. Aby minęły one szczęśliwie i bez przykrych „niespodzianek” rodzice oraz opiekunowie muszą również zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci. Co ważne nasze działania nie kończą się wraz z ostatnim dzwonkiem w szkole. Policjanci także przez lato będą dbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży i spotykać się z nimi również podczas kolonii i obozów.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.