ŁABĘDZIA RODZINA KOLEJNY RAZ WYSZŁA SPACEROWAĆ NA ”STARĄ SIÓDEMKĘ”

ŁABĘDZIA RODZINA KOLEJNY RAZ WYSZŁA SPACEROWAĆ NA ''STARĄ SIÓDEMKĘ''

Policjanci ostródzkiej drogówki brali udział w nietypowej interwencji. Tym razem musieli się zmierzyć z rodziną … łabędzi. Dwa dorosłe ptaki z kilkoma pisklętami spacerowały po „starej” siódemce w miejscowości Grabin, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Nie było łatwo, ponieważ podjętą przez policjantów próbę przeprowadzenia „spacerowiczów” w bezpieczne miejsce, ptaki odbierały jako atak. W końcu udało się je przekonać, aby zeszły z drogi

Codzienna praca policjantów wielu osobom kojarzy się z zatrzymywaniem przestępców lub ujawnianiem wykroczeń drogowych. W codziennej służbie funkcjonariusze podejmują jednak wiele innych, dość nietypowych interwencji. Przykładem jednej z nich może być wczorajsze, nieoczekiwane pojawienie się rodziny łabędzi na „starej” drodze E-7.

Wczoraj (23.05.2019) przejeżdżając przez miejscowość Grabin policjanci ostródzkiej drogówki zauważyli, że jeden z kierowców daje im znaki, aby się zatrzymali. Początkowo funkcjonariusze byli przekonani, że osoba potrzebuje pomocy w związku z awarią auta lub zgubiła się. Ku ich zdziwieniu zobaczyli na drodze rodzinę łabędzi. Dwa dorosłe ptaki z kilkoma pisklętami spacerowały po jezdni.

Funkcjonariusze wstrzymali ruch pojazdów i podjęli próbę przeprowadzenia ptasich spacerowiczów w bezpieczne miejsce. Nie było łatwo. Dorosłe łabędzie odbierały chęć pomocy, jako atak i broniły swoich młodych. Do pomocy ruszyli również inni kierowcy i wspólnymi siłami udało się przekonać ptaki, aby zeszły z drogi.

ŁABĘDZIA RODZINA KOLEJNY RAZ WYSZŁA SPACEROWAĆ NA ''STARĄ SIÓDEMKĘ''

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.