GMINA LUBAWA. NIE ŻYJĄ DWAJ MĘŻCZYŹNI. AUTO ROZTRZASKANE O DRZEWO

GMINA LUBAWA. NIE ŻYJĄ DWAJ MĘŻCZYŹNI. AUTO ROZTRZASKANE O DRZEWO

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na jednej z dróg w gminie Lubawa. Według wstępnych ustaleń policjantów kierujący osobowym mitsubishi jadąc z nadmierną prędkością na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem zjechał do rowu po czym dachem pojazdu uderzył w przydrożne drzewo i przemieścił się na pole. Dwóch mężczyzn na skutek poniesionych obrażeń zmarło kolejni dwaj zostali przetransportowali do szpitala.

Chwila nieuwagi, zmęczenie kierowcy a przede wszystkim zbyt duża prędkość – policjanci wyjaśniają co mogło być przyczyną tragicznego wypadku, do którego doszło w powiecie iławskim. Kierujący osobowym mitsubishi nie stosował prędkości do panujących warunków drogowych i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do przydrożnego rowu w następstwie czego samochód uderzył w drzewo i przemieścił się na pole. Osoby jadące pojazdem wypadły z niego. Niestety na skutek odniesionych obrażeń dwóch mężczyzn zmarło na miejscu, kolejnych dwóch został przetransportowanych do szpitala.  zjechał na pobocze drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Niestety na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

GMINA LUBAWA. NIE ŻYJĄ DWAJ MĘŻCZYŹNI. AUTO ROZTRZASKANE O DRZEWO

Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki. Droga w tym miejscu była przez pewien czas zablokowana. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Mundurowi przypominają, że od wielu lat właśnie jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy. Nadmierna prędkość pojazdów często pojawia się też w sygnałach społecznych przekazywanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że nie zawsze konsekwencje łamania przepisów drogowych ponoszą tylko ich sprawcy, ale tak jak się wczoraj okazało za ich błędy, koszty w postaci utraty zdrowia, a nawet życia ponoszą też inni uczestnicy ruchu drogowego.

Foto: WM998

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.