MIAł PONAD 3 PROMILE. STARANOWAŁ PRAWIDŁOWO JADĄCĄ TOYOTĘ. KOBIETA W STANIE CIĘŻKIM

MIAł PONAD 3 PROMILE. STARANOWAŁ PRAWIDŁOWO JADĄCĄ TOYOTĘ. KOBIETA W STANIE CIĘŻKIM

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w m. Czerwona Karczma.

Wg wstępnych ustaleń kierowca volkswagena stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w prawidłowo jadącą toyotę. 27- latek był pijany. Miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj (07.10.2018) około godz. 18:00 w m. Czerwona Karczma (gm. Ostróda). Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierowca volkswagena nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas jezdni uderzając w jadącą prawidłowo toyotę, którą podróżowały 4 osoby.

W wyniku zderzenia, pasażerka kierowcy volkswagena w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Pod opiekę medyczną trafiły również dwie osoby z toyoty.

Jak okazało się, 27- letni kierowca volkswagena był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 3,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany, jednak z uwagi na konieczność udzielenia mu pomocy lekarskiej również pozostał w szpitalu. Nie uniknie jednak odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwo.

Za spowodowanie wypadku drogowego będąc w stanie nietrzeźwości Kodeks Karny przewiduje karę 4,5 roku pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wysoką grzywnę.

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.