MORĄSKI PRZEWODNIK Z PSEM SŁUŻBOWYM NA PODIUM WOJEWÓDZKICH ELIMINACJI XVIII KYNOLOGICZNYCH MISTRZOSTW POLSKI

MORĄSKI PRZEWODNIK Z PSEM SŁUŻBOWYM NA PODIUM WOJEWÓDZKICH ELIMINACJI XVIII KYNOLOGICZNYCH MISTRZOSTW POLSKI

Na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach odbyły się Wojewódzkie Eliminacje do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji. Ich celem było wyłonienie przewodników, stanowiących reprezentację garnizonu warmińsko-mazurskiego w Kynologicznych Mistrzostwach Policji, które odbędą się we wrześniu w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W zmaganiach wziął również udział morąski przewodnik sierż. szt. Piotr Anuszewski z Tasmanem.

W ciągu dwóch dni – od środy do czwartku (13-14.06.2018) na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach odbyły się warmińsko – mazurskie Wojewódzkie Eliminacje do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji. Celem eliminacji było wyłonienie dwóch przewodników, stanowiących reprezentację garnizonu warmińsko – mazurskiego, która będzie reprezentować nasz region w Kynologicznych Mistrzostwach Policji, które odbędą się w dniach 04 – 07 września 2018 roku w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

W eliminacjach wzięło udział 7 psów wyszkolonych w kategorii patrolowo-tropiący ze swoimi przewodnikami, z komend miejskich i powiatowych województwa warmińsko-mazurskiego.

Przewodnicy brali udział w następujących konkurencjach:

  • ogólne posłuszeństwo,
  • praca węchowa,
  • pościg za uciekającą osobą i atakującą przewodnika

W pierwszej konkurencji przewodnik wspólnie z psem wykonywał podstawowe elementy posłuszeństwa. Na polecenie przewodnika pies musiał poruszać się w marszu oraz biegu przy jego lewej nodze, a także pozostawać w miejscu w pozycjach „siad” i „waruj”.

Konkurencja związana z pracą węchową wymagała od psa podjęcia tropu śladu człowieka torowanego na różnorodnym podłożu o długości do 1 kilometra oraz odnalezienia na ścieżce śladu 5 ukrytych przedmiotów. Trzecia konkurencja dotycząca pościgu za uciekającą osobą była dla psów oraz ich przewodników najbardziej wymagająca. W tej konkurencji po wcześniejszym wezwaniu przewodnika do zatrzymania osoby, psy musiały podjąć bezpośredni pościg za uciekającym pozorantem, a następnie odeprzeć atak pozoranta z niebezpiecznym narzędziem. Po obezwładnieniu pozoranta i zabezpieczeniu niebezpiecznego narzędzia przewodnik z psem wykonywali konwój zatrzymanej osoby.

Po dwudniowych zmaganiach wszystko było jasne.

Pierwsze miejsce zajął pies LAK ze swoim przewodnikiem asp. Dariuszem Lamkowskim z KPP w Iławie.

Drugie miejsce zajął pies LEGAN z przewodnikiem st. sierż. Adrianem Kozakiewicz z KMP w Olsztynie.

Trzecie miejsce pies TASMAN ze swoim przewodnikiem sierż. szt. Piotrem Anuszewskim z KPP w Ostródzie.

Zwycięzcy Wojewódzkich Eliminacji do XVIII Mistrzostw Kynologicznych Policji otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Tomasza Klimka oraz puchary, których fundatorem był Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Olsztynie.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.