MŚCIWY MĘŻCZYZNA I KOLEJNE SPALONE AUTA

POLICYJNE PODSUMOWANIE DRUGIEGO WEEKENDU WAKACJI

Tym razem zarzut zniszczenia mienia poprzez spalenie usłyszał 26-letni mieszkaniec Morąga, który podpalił auto innego Morążanina, ponieważ ten w mediach społecznościowych, w sposób dla niego niewłaściwy, wypowiadał się na temat jego siostry.

Na początku września 2020 r. doszło do pożaru aut na jednym z parkingów w Morągu. Pracując nad sprawą morąscy kryminalni ustalili, że za podpalenie samochodów odpowiada 26-letni mieszkaniec Morąga.

W środę (21.10.2020 r.) 26-latek usłyszał zarzuty w tej sprawie, do których się przyznał. Okazało się, że 26-latek stanął w obronie swojej siostry i w zamian za umieszczane w mediach społecznościowych informacje podpalił auto ich nadawcy. Podpalacz nie przewidział jednak tego, że spaleniu mogą ulec również inne auta zaparkowane obok wybranego przez niego celu. I tak też się stało, w wyniku jego bezmyślnego zachowania nadpaliły się inne auta i spłonęło również auto członka jego rodziny. Właściciele samochodów straty oszacowali na ponad 35 tysięcy złotych. 26-latek ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem. Grozi mu kara  nawet 5 lat pozbawienia wolności bo taką karę przewiduje kodeks karny za zniszczenie cudzego mienia.

(ak/kh)/KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.