NAJNIEBEZPIECZNIEJSI PRZESTĘPCY SEKSUALNI NA CELOWNIKU EUROPOLU

NAJNIEBEZPIECZNIEJSI PRZESTĘPCY SEKSUALNI NA CELOWNIKU EUROPOLU

Średnio co 2 minuty policje w Europie przyjmują zawiadomienie o zgwałceniu, przemocy seksualnej lub molestowaniu. Każdy może stać się ofiarą seksualnej napaści, choć najczęściej są to kobiety i dzieci. Uruchomiona właśnie w 19 krajach Europy kampania medialna, ma zwrócić uwagę na sprawców brutalnych napaści seksualnych. Wśród ściganych jest też obywatel Polski. Liczymy na pomoc obywateli.

NAJNIEBEZPIECZNIEJSI PRZESTĘPCY SEKSUALNI NA CELOWNIKU EUROPOLU

Organy ścigania z Polski, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Dani, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Łotwy, Luksemburga, Malty, Niemiec, Rumunii, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz z Włoch włączają się w te działania.

Na stronie internetowej EU Most Wanted zamieszczono dane 19 ukrywających się podejrzanych lub skazanych za przestępstwa seksualne. To osoby będące w szczególnym zainteresowaniu organów ścigania. W ciągu najbliższych tygodni ich wizerunki będą publikowane na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych. Kampania będzie też promowana w różnych kanałach medialnych, tak aby jak największa liczba osób odwiedziła stronę eumostwanted.eu

Nie ma czasu do stracenia, pomóż nam złapać ściganych!

Kiedy czytasz ten tekst, gdzieś w Europie zgłaszane jest kolejne przestępstwo seksualne. Nie marnujmy więcej czasu!

Jeżeli rozpoznajesz któregokolwiek z tych seksualnych napastników, możesz pomóc Europie stać się bezpieczniejszą. Wśród ściganych jest także Polak: Dariusz Ziółkowski, skazany za popełnienie licznych przestępstw seksualnych. W maju 2018 roku został za nim wydany list gończy opublikowany na stronach Interpolu. Wszystkie osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat miejsca jego przebywania proszone są o kontakt z najbliższą jednostką policji lub wypełnienie formularza dostępnego na stronie eumostwanted.euGwarantujemy anonimowość.

Takie wskazówki w przeszłości okazywały się być nieocenione. Od momentu uruchomienia projektu w 2016 roku, zatrzymano 91 osób, których dane i wizerunki były publikowane. W 33 przypadkach był to efekt informacji przekazanych śledczym bezpośrednio przez stronę internetową eumostwanted.eu

Kampania Europe’s Most Wanted została zainicjowana przez European Network of Fugitive Active Search Teams (ENFAST) – europejską sieć zespołów poszukiwań, której członkiem jest także polska Policja. Biuro kontaktowe znajduje się w Wydziale Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP. Wspólne działania wspierane są przez Europol. Członkowie ENFAST specjalizują się w namierzaniu ukrywających się podejrzanych lub skazanych za poważne przestępstwa, lub są poszukiwani na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

(KGP)

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.