NAJPIERW PODAWAŁ SIĘ ZA WOLONTARIUSZA, POTEM OKRADAŁ SENIORÓW

NAJPIERW PODAWAŁ SIĘ ZA WOLONTARIUSZA, POTEM OKRADAŁ SENIORÓW

Policjanci zatrzymali 48-letniego mieszkańca Ostródy, który ukradł z mieszkania seniorów ponad 6 tysięcy złotych. Wcześniej oszukał pokrzywdzonych, podając się za wolontariusza zbierającego pieniądze dla potrzebujących. Funkcjonariusze apelują do seniorów o ostrożność i przypominają, by nie wpuszczać obcych osób do swoich mieszkań.

Do zdarzenia doszło w piątek (05.02.2021r.) w godzinach porannych w Morągu. Do mieszkania pokrzywdzonych, wykorzystując otwarte drzwi, wszedł mężczyzna. Zanim seniorzy go zauważyli zdążył ukraść z mieszkania ponad 6 tysięcy złotych. Pokrzywdzony zauważył jedynie, gdy mężczyzna uciekał z miejsca zdarzenia. Policjanci od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. Jak ustalili, sprawca kradzieży był w ubiegłym tygodniu w mieszkaniu pokrzywdzonych. Podawał się wówczas za wolontariusza, który zbiera pieniądze dla potrzebujących. Seniorzy wspomogli fałszywą zbiórkę niewielką kwotą. To właśnie wtedy mężczyzna zobaczył, gdzie małżeństwo przechowuje swoje oszczędności i wrócił do mieszkania w piątkowy poranek. Morąscy kryminalni ustalili, że związek z tym przestępstwem może mieć 48- letni mieszkaniec Ostródy. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci odzyskali również większość skradzionej kwoty. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu dwóch zarzutów- zarzuty kradzieży oraz zarzutu oszustwa. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. To tam podjęta zostanie decyzja o jego dalszym losie.

Policjanci przypominają

Oszuści pojawiają się najczęściej u osób starszych. Opowiadają i uprawdopodabniają rożne wymyślone historie. Wykorzystują dobre serce oraz ufność starszych osób. Potrafią tak prowadzić rozmowę z seniorami, aby ci wskazali miejsce przechowywania gotówki czy innych wartościowych przedmiotów. Dlatego zwracajmy uwagę na naszych członków rodziny, rozmawiajmy z nimi uświadamiając im zagrożenia, z którymi mogą się zetknąć.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.