NIE MIAŁ ODBLASKÓW. ZOSTAŁ DOTKLIWIE POTRĄCONY

NIE MIAŁ ODBLASKÓW. ZOSTAŁ DOTKLIWIE POTRĄCONY

Wczoraj (12.03.2018) przed godz. 19:00 oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Olsztynku otrzymał informację o potrąceniu osoby pieszej na drodze prowadzącej z Olsztynka w kierunku Łutynówka.

Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia ustalili, że 23-letni kierowca forda potrącił idącego jezdnią 50-letniego mieszkańca gminy Olsztynek. Pieszy szedł jezdnią poza obszarem zabudowanym, ubrany w ciemną odzież, nie mając na sobie elementów odblaskowych.

Na szczęście w wyniku zdarzenia pieszy nie odniósł poważnych obrażeń. Z ustaleń policjantów wynika, że podczas próby ominięcia pieszego, kierowca forda zaczepił go lusterkiem, które zostało zerwane z mocowań. Policjanci podarowali 50-latkowi odblask na przyszłość oraz nałożyli na niego mandat karny w kwocie 500 zł w związku ze spowodowaniem poważnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pieszy będzie musiał zapłacić również za naprawę uszkodzonego lusterka.

Policjanci przypominają: elementy odblaskowe są ważnym czynnikiem mającym realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Dzięki odblaskom, kierowca jest w stanie zauważyć przeszkodę nawet z odległości 150 metrów – tyle wystarczy aby bezpiecznie ominąć pieszego.

Foto: OSP Olsztynek

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.