OD WEEKENDU POLICJA W OSTRÓDZIE ZATRZYMAŁA 8 UKRYWAJĄCYCH SIĘ OSÓB

OD WEEKENDU POLICJA W OSTRÓDZIE ZATRZYMAŁA 8 UKRYWAJĄCYCH SIĘ OSÓB

Tylko od weekendu policjanci zatrzymali 8 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Statystyki zatrzymań potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odwlec w czasie.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni „wpadają” podczas legitymowania w związku z wykroczeniami, np. spożywaniem alkoholu w miejscu objętym zakazem czy zaśmiecaniem. Zdarzają się również sytuacje, gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby.

W niektórych przypadkach jest to ciężka i żmudna praca, ponieważ osoby, które ukrywają się robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi.

Tylko od minionego weekendu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymali 8 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości.

Statystyki zatrzymań potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności… Można ją jedynie odwlec w czasie.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.