OSTATNI WEEKEND WAKACJI – POLICJANCI CZUWAJĄ NAD BEZPIECZEŃSTWEM PODRÓŻUJĄCYCH

PRZEKROCZYLI DOZWOLONĄ PRĘDKOŚĆ I STRACILI PRAWA JAZDY

Ostatni weekend wakacji to szczególny moment. Dla jednych to czas powrotu do domu, dla innych to ostatni weekend wakacyjnej swobody. Tradycyjnie w tym czasie na drogach Warmii i Mazur pojawi się więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Policjanci w trakcie pełnionych służb niezmiennie będą dbać o bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym oraz interweniować wobec tych, którzy zlekceważą obowiązujące przepisy i narażą na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Kontrolowana będzie prędkość jadących pojazdów, trzeźwość i uprawnienia kierowców, sposób przewożenia pasażerów (szczególnie tych najmłodszych) oraz stan techniczny oraz wymagane wyposażenie auta.

Policjantów należy spodziewać się także w miejscach o największym natężeniu ruchu drogowego, gdzie będą czuwać nad jego płynnością oraz w uzasadnionych przypadkach podejmować ręczne kierowanie ruchem.

Policjanci będą także kontrolować pojazdy o dmc przekraczającej 12 ton w okresie obowiązywania ograniczeń ruchu pojazdów z wyłączeniem autobusów i pojazdów (określonych w § 3 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 lipca 2007r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach:

27.08.2021r. – w godz. 18:00-22:00

28.08.2021r. – w godz. 08:00-14:00

29.08.2021r. – w godz. 08:00-22:00

Oprócz stosowania się do ogólnych zasad bezpieczeństwa podczas podróży czy wypoczynku nad wodą, musimy stosować się do ograniczeń sanitarnych.

Pamiętajmy przede wszystkim o tym, że obecnie w otwartej przestrzeni nie musimy zasłaniać ust i nosa jedynie pod warunkiem zachowania odpowiedniego odstępu od innych. Maseczki są konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych m.in. w sklepach, autobusach czy tramwajach.

Przepisy dotyczące obostrzeń mogą się zmieniać, dlatego warto śledzić najnowsze informacje na ten temat, które są publikowane na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Policjanci podczas służb patrolowych będą dbać o nasze bezpieczeństwo ale również reagować wobec osób, które korzystając z czasu wolnego, nie przestrzegają obostrzeń związanych z COVID-19. Stosujmy się do poleceń funkcjonariuszy, bo przecież chodzi o nasze wspólne bezpieczeństwo.

KPP Ostróda

1 comments

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.