OSTRÓDA. CZTERECH MIESZKAŃCÓW OKOLIC HANDLOWAŁO PODRÓBKAMI NA DUŻĄ SKALĘ

OSTRÓDA. CZTERECH MIESZKAŃCÓW OKOLIC HANDLOWAŁO PODRÓBKAMI NA DUŻĄ SKALĘ

Ostródzcy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli sprawę prowadzoną przeciwko czwórce mieszkańców powiatu ostródzkiego, którzy wprowadzali do obrotu podrobioną odzież i obuwie znanych marek czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu. Grożą im kary nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu.

Ostródzcy policjanci zakończyli aktem oskarżenia sprawę przeciwko czwórce mieszkańców powiatu ostródzkiego, którzy na portalach społecznościowych sprzedawali podrobioną odzież i obuwie znanych marek. Na ich trop wpadli funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Dwie kobiety i dwóch mężczyzn w wieku od 30 do 40 lat współdziałali ze sobą i dzielili się uzyskanym w ten sposób dochodem.

Policjanci w domu jednego z podejrzanych zabezpieczyli towar warty ponad 10 tysięcy złotych. Ubrania i buty z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi, które trafiły do kupujących zostały wycenione na ponad 5 tysięcy złotych.

Cała czwórka usłyszała zarzuty z art. 305 ustawy z 30 czerwca 2000 roku Prawo własności przemysłowej. Podejrzanym grożą kary nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.