OSTRÓDA: PODSUMOWANIE WEEKENDU NA DROGACH REGIONU

UDERZYŁ W DRZEWO. ZGINĄŁ TAKSÓWKARZ PRACUJĄCY DLA JEDNEJ Z OSTRÓDZKICH KORPORACJI

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 7 kolizji. W tym czasie nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego. Funkcjonariusze zatrzymali pięciu kierowców oraz rowerzystę, którzy zdecydowali się jechać mimo spożywanego wcześniej alkoholu.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą skuteczne kontrole drogowe. Tak było również podczas minionego weekendu.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 7 niegroźnych kolizji. Co bardzo nas cieszy, w tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

W ręce funkcjonariuszy trafiło pięciu kierowców oraz rowerzysta pod wpływem alkoholu. W pociągnięciu ich do odpowiedzialności pomogli czujni mieszkańcy powiatu.

W piątek (06.09.2019) wieczorem pod jeden ze sklepów w gminie Dąbrówno podjechał samochód. Wysiadł z niego pijany mężczyzna. Sytuacja ta wzbudziła niepokój u zgłaszającego, dlatego postanowił zabrać kierowcy kluczyki i nie pozwolić mu odjechać do czasu przekazania go policjantom. Jak okazało się, kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Następnego dnia (07.09.2019) około godz. 14:00  policjanci otrzymali informację, że w stronę Gdańska porusza się prawdopodobnie pijany kierowca. Powodem podejrzeń miał być sposób jazdy osoby siedzącej za kierownicą.  Funkcjonariusze zatrzymali opisywany pojazd. Jak okazało się kierowca miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się również 45- latek, który kierował bmw mimo spożywanego wcześniej alkoholu i dwóch sądowych zakazów prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Badanie kierowcy na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 1,5 promila.

Policjanci zatrzymali również dwóch kierowców, którzy kierowali mają w organizmie poniżej pół promila. Mimo, iż jest to wartość wykroczeniowa, oni również stracili swoje prawa jazdy i również odpowiedzą przed sądem.

Niechlubnym rekordzistą w powyższej grupie okazał się 33- letni rowerzysta, którego policjanci zatrzymali na terenie gminy Morąg. Mężczyzna jechał jednośladem mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.