OSTRÓDA: RODZEŃSTWO HANDLOWAŁO MARIHUANĄ I PAPIEROSAMI BEZ AKCYZY

OSTRÓDA: RODZEŃSTWO HANDLOWAŁO MARIHUANĄ I PAPIEROSAMI BEZ AKCYZY

Ostródzcy kryminalni zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie, uprawę oraz przemyt narkotyków z Niemiec do Polski. 33-letni mężczyzna i 43-letni kobieta usłyszeli już zarzuty. Oprócz narkotyków, w trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli również papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci kryminalni z ostródzkiej komendy na podstawie przeprowadzonych czynności ustalili, że 33-latek i jego starsza siostra mogą posiadać narkotyki i uprawiać konopie indyjskie. W miniony poniedziałek (29.10.2018) pojechali we wskazane miejsce. W trakcie przeszukania mieszkania 33-latka kryminalni znaleźli ponad 40 gramów marihuany, worki z krajanką tytoniową oraz blisko 90 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Następnie pojechali do mieszkania 43- latki, gdzie w szafie ujawnili uprawę konopi indyjskich. Szafa była przystosowana do ich uprawy i posiadała specjalistyczny sprzęt. Ponadto, funkcjonariusze znaleźli tam również susz roślinny, który po badaniach okazał się marihuaną.

W trakcie czynności kryminalni ustalili, że marihuana należąca do mężczyzny została zakupiona i sprowadzona do Polski z Niemiec. Rodzeństwo zostało zatrzymane i osadzone w policyjnym areszcie.

33-letni mieszkaniec Ostródy usłyszał zarzuty przemytu oraz posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Jego starszej siostrze policjanci przedstawili zarzuty uprawy konopi indyjskich oraz posiadania środków odurzających mniejszej wagi. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmują się również sprawą nielegalnego tytoniu oraz papierosów. Nie wykluczają kolejnych zarzutów w tej sprawie.

 

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.