OSTRÓDA: ROZSĄDEK PIESZEJ UCHRONIŁ JĄ PRZED SKUTKAMI LEKKOMYŚLNOŚCI KIERUJĄCEJ (VIDEO)

W dobie powszechności różnego rodzaju kamer kierowcy powinni być świadomi, że każde spowodowanie przez nich zagrożenia w ruchu drogowym nie ujdzie im na sucho. Przekonała się o tym kierująca, której lekkomyślne i groźne zachowanie zarejestrował ostródzki policjant w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusz jadąc prywatnym samochodem, na jednej z ulic Ostródy zarejestrował wykroczenie, które mogło skończyć się tragedią. Dzięki rozsądkowi pieszej skończyło się tylko wysokim mandatem.

W czwartek (05.05.2022 r.) na jednej z ulic Ostródy, policjant w czasie wolnym od służby jechał samochodem do domu. W swoim aucie miał zainstalowany wideorejestrator i za jego pomocą zarejestrował rażące wykroczenie w ruchu drogowym. Doszło do tego, gdy zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, by przepuścić pieszą. Niestety kierująca autem jadącym z naprzeciwka zignorowała ten fakt i nawet nie zwolniła dojeżdżając do pasów. Tylko centymetry i opanowanie kobiety przechodzącej przez przejście spowodowały, że nie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Tym razem popełnienie tak rażącego wykroczenia w ruchu drogowym nie uszło kierującej na sucho. Ostródzcy policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili dane kierowcy, którym okazała się 28-latka. Została ona ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 10 punkami karnymi.

Poniższy film przedstawia nagranie z wideorejestratora, na którym widać moment, gdy piesza na przejściu dla pieszych zatrzymała się przed nadjeżdżającym z przeciwka autem, które przejechało przez przejście bez zatrzymywania się.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.