OSTRÓDA: ZATRZYMANI SPRAWCY GRÓŹB, POBICIA, WŁAMAŃ I KRADZIEŻY

OSTRÓDA: ZATRZYMANI SPRAWCY GRÓŹB, POBICIA, WŁAMAŃ I KRADZIEŻY

Policjanci kryminalni z Ostródy zatrzymali trzech podejrzanych w wieku 17–35 lat, którzy na terenie miasta dokonywali m.in. licznych włamań i kradzieży. Dwóch zatrzymanych zostało tymczasowo aresztowanych, wobec trzeciego zastosowano dozór policyjny. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w połowie ubiegłego tygodnia. Wtedy w jednym z ostródzkich mieszkań policjanci kryminalni w związku z wcześniejszymi kradzieżami zatrzymali 17-latka i 18- latka. Poszukiwany nastolatek próbował przed funkcjonariuszami ukryć się w kanapie. Nastolatek decyzją sądu miał zostać odwieziony do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Policjanci przy jednym z nich znaleźli narkotyki. W trakcie przeszukania kryminalni znaleźli kolejne porcje zabronionej substancji. Po sprawdzeni okazało się, że była to amfetamina. Młodzi mieszkańcy miasta trafili do policyjnego aresztu.

Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali trzeciego mężczyznę. 35-latek podzielił los młodszych znajomych. W toku prowadzonych ustaleń i przesłuchań policjanci kryminalni zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanym w sumie 22 zarzutów dotyczących pobicia, gróźb karalnych, włamań i kradzieży, które miały miejsce w odstępstwie kilku tygodni na terenie Ostródy.

Funkcjonariusze odzyskali również część skradzionych przedmiotów. Łupem podejrzanych padły między innymi butle gazowe, piły spalinowe, koła samochodowe, a nawet worek z ziemniakami. Straty przez pokrzywdzonych zostały oszacowana na kwotę kilku tysięcy złotych.

Wobec dwóch zatrzymanych 17-latka i 35-latka z Ostródy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące, wobec trzeciego z zatrzymanych zastosowano dozór policyjny. Dotychczasowe ustalenia nie są ostateczne, gdyż sprawa ma charakter rozwojowy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP w Olsztynie

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.