PIJANY FURIAT AWANTUROWAŁ SIĘ Z ŻONĄ, PONIŻAŁ POLICJANTA I RATOWNIKÓW

PIJANY FURIAT AWANTUROWAŁ SIĘ Z ŻONĄ, PONIŻAŁ POLICJANTA I RATOWNIKÓW

Wczoraj późnym wieczorem, oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury w jednym z mieszkań na olsztyńskim Zatorzu.

Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol, który ustalił, że 35-letni mężczyzna, będąc pod znacznym wpływem alkoholu zachowywał się agresywnie w lokalu, w którym przebywała jego żona i 8-letnie dziecko. Z uwagi na fakt, że mężczyzna wcześniej ranił siebie żyletką i był zakrwawiony, funkcjonariusze wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Podczas interwencji mężczyzna nadal przejawiał bardzo dużą agresję i nie chciał wykonywać poleceń policjantów. Ponadto naruszył nietykalność cielesną jednego z nich oraz znieważył trzech ratowników medycznych, którzy próbowali udzielić mu pomocy. 35-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy i przewieziony do komendy.

Badanie alkomatem wykazał ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie, prawdopodobnie dziś usłyszy zarzuty. Ponadto, funkcjonariusze podejrzewając istnienie przemocy w tej rodzinie, sporządzili Niebieską kartę, uruchamiając w ten sposób całą procedurę mającą na celu pomoc ofiarom i przeciwdziałanie występującej ewentualnej przemocy.

Zgodnie z kodeksem karnym za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych kara grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za znieważenie funkcjonariusza publicznego podczas wykonywania obowiązków służbowych grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Przypominamy, że ratownicy medyczni, lekarze, nauczyciele czy pracownicy MOPS korzystają z ochrony przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych dokładnie tak samo jak funkcjonariusze policji.

1 comments

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.