PIJANY KIEROWCA UDERZYŁ W DRZEWO

MIAŁ KILKA DNI DO KOŃCA ZAKAZU. JECHAŁ PO PIJANEMU, STRACI PRAWKO NA DŁUŻEJ

Dzisiejszej nocy policjanci z Ostródy zostali powiadomieni, że na jednej z dróg w pobliżu Miłomłyna doszło do zdarzenia drogowego.  Na miejscu okazało się, że samochód po uderzeniu w drzewo dachował. 35 – letni kierowca volkswagena uciekł z miejsca zdarzenia. Został jednak szybko namierzony i kiedy funkcjonariusze przyjechali do jego mieszkania usłyszeli, że mężczyzna po powrocie do domu źle się poczuł i pojechał do szpitala. Na miejscu po przebadaniu na stan trzeźwości okazało się, że mieszkaniec gminy Ostróda miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Tłumaczył się tym, że stracił panowanie nad pojazdem gdyż chciał uniknąć zderzenia z sarną.

Kilka godzin wcześniej policjanci ruchu drogowego z Ostródy na drodze położonej w gminie Grunwald zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości 59-latka okazało się, że wsiadł on za kierownicę mając 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Za jazdę po pijanemu 35 i 59-latkowi może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.