POBICIE POD SKLEPEM MONOPOLOWYM. CZTERECH SPRAWCÓW ZATRZYMANYCH

TRZY WŁAMANIA DO SKLEPÓW SPOŻYWCZYCH
Policjanci kryminalni z Morąga zatrzymali i postawili przed prokuratorem czterech mężczyzn podejrzanych o pobicie dwóch mieszkańców powiatu.

Do zdarzenia, w wyniku którego mężczyźni dopuścili się przestępstwa, doszło w nocy z 29 na 30 października 2016 r. w Morągu. w okolicy jednego ze sklepów z alkoholem. Zaczęło się od nieporozumienia pomiędzy czwórką podejrzanych, a dwójką przypadkowych mężczyzn. Po chwili doszło do rękoczynów. Czwórka napastników w wieku 29-35 lat biła pięściami i kopała pokrzywdzonych po całym ciele. Pobici mężczyźni zostali odwiezieni do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili u nich obrażenia ciała.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci szczegółowo ustalali okoliczności tego zdarzenia. W ciągu kilku następnych dni ustalili kim byli sprawcy. W czwartek 3 listopada przed południem policjanci kryminalni zatrzymali dwóch pierwszych podejrzanych w wieku 30 i 31 lat. Do kolejnych zatrzymań doszło następnego dnia. Wówczas do policyjnego aresztu trafił 29-latek i jego o 6 lat starszy znajomy.

Cała czwórka usłyszała zarzuty pobicia. Trzech z podejrzanych zgodnie z postanowieniem prokuratora zostało objętych policyjnym dozorem oraz zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Natomiast wobec ostatniego podejrzanego 35-latka sąd podjął wczoraj decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Policjanci pod nadzorem miejscowej prokuratury nadal pracują nad sprawą.

Teraz mieszkańcom gminy Morąg w wieku 29-35 lat grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.