”POD WPŁYWEM” I BEZ UPRAWNIEŃ. ZATRZYMANIA W POWIECIE OSTRÓDZKIM

''POD WPŁYWEM'' I BEZ UPRAWNIEŃ. ZATRZYMANIA W POWIECIE OSTRÓDZKIM

Ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będą się tłumaczyć trzej mężczyźni, którzy wsiedli za kierownicę swoich pojazdów, pomimo tego, że nie powinni tego robić. Dwóch z nich wcześniej spożywało alkohol a trzeci miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Tylko w ciągu ostatnich kilkunastu godzin policjanci zatrzymali trzech nieodpowiedzialnych kierowców, którzy pomimo przeciwwskazań i panujących od kilku dni trudnych warunków atmosferycznych zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów.

Pierwszego z nich policjanci zatrzymali do kontroli drogowej na terenie gminy Morąg około godziny 16:00. 50-letni mężczyzna kierował osobowym oplem mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mieszkaniec gminy Morąg stracił prawo jazdy. Po wykonaniu czynności policjanci pijanego kierowcę ze względu na trudne warunki atmosferyczne odwieźli do domu.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca trafił w ręce policjantów tuż po północy. Był to 21-letni mieszkaniec tej samej gminy. Młody kierowca posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązywał do kwietnia tego roku.

Trzeci z zatrzymanych kierowców został zatrzymany do kontroli nocą, tuż po godzinie 2:00 w Morągu. 37-latek był przekonany o tym, że jest trzeźwy. Badanie jednak wskazało, że w jego organizmie jest prawie 0,3 promila alkoholu.

Teraz wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy ze swojego zachowania będą się tłumaczyć przed sądem.

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.