PODEJRZANY O PODWÓJNE ZABÓJSTWO ZŁOŻYŁ ZAŻALENIE NA ARESZT

BYŁY BURMISTRZ DALEJ BRONI SWOJEGO IMIENIA W SĄDZIE

Obywatel Indii, podejrzany o zabójstwo dwóch osób i zranienie jednej nożem, złożył zażalenie na tymczasowe aresztowanie – poinformował olsztyński sąd. Do zbrodni doszło pod koniec grudnia koło Olsztynka, a wszystkie ofiary to cudzoziemcy pracujący w Polsce.

Rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski powiedział, że obrońca podejrzanego Jakoba K. złożył za pośrednictwem sądu rejonowego zażalenie na postanowienie o tymczasowym aresztowaniu.

– Termin posiedzenia w tej sprawie nie jest jeszcze wyznaczony. Należy się spodziewać, że zażalenie trafi na wokandę w przyszłym tygodniu – dodał sędzia.

Podejrzany 28-letni obywatel Indii został zatrzymany przez policję 23 grudnia ubiegłego roku. Dzień później prokuratura przedstawiła mu zarzuty dokonania dwóch zabójstw i zranienia nożem jednej osoby, a sąd – na wniosek śledczych – aresztował go na trzy miesiące.

Stosując wówczas areszt, sąd wziął pod uwagę, że przedstawione przez prokuraturę dowody w znacznym stopniu uprawdopodobniają winę podejrzanego, któremu grozi wysoka kara, nawet dożywotniego więzienia. Sąd zauważył również, że Jakob K. nie ma miejsca stałego pobytu w Polsce, więc istniała obawa, że może ukrywać się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości.

Jak informowała prokuratura, zarówno podejrzany, jak i wszyscy pokrzywdzeni to obcokrajowcy, którzy mieszkali w gospodarstwie agroturystycznym koło Olsztynka i pracowali w pobliskim zakładzie przetwórczym. Osoby, które zginęły to 25-letni Hindus i 38-letni obywatel Egiptu. Hindusem jest również raniony nożem mężczyzna.

Według prokuratury podejrzany przyznał się do popełnienia tych czynów i złożył wyjaśnienia.

-Do tej pory nie udało się nam ustalić motywów działania podejrzanego – powiedział PAP prokurator rejonowy z Prokuratury Olsztyn-Południe Daniel Brodowski.

Dodał, że „nic nie wskazuje, żeby doszło wcześniej do awantury”. Wiadomo jedynie, że podejrzany zaatakował przy pomocy kuchennego noża trzy osoby znajdujące się w jednym z pomieszczeń gospodarstwa agroturystycznego, gdzie mieszkali.

Dwóch pokrzywdzonych zmarło na miejscu wskutek ciosów zadanych w okolice klatki piersiowej i szyi. Trzeciemu – z niezagrażającymi życiu ranami klatki piersiowej – udało się uciec. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Cudzoziemcy byli zatrudnieni w Polsce legalnie.

Autor: PAP
źródło: Radio Olsztyn

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.