PODSUMOWANIE POLICYJNEJ AKCJI „ZNICZ 2019”

PODSUMOWANIE POLICYJNEJ AKCJI „ZNICZ 2019”

Zakończyły się policyjne działania „ZNICZ 2019”.

Policjanci dbali o bezpieczeństwo podróżujących oraz odwiedzających metropolie na terenie naszego powiatu. Wspierani przez strażników miejskich zapewniali płynność i bezpieczeństwo ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych naszego powiatu. Szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo pieszych, których w tym okresie w rejonach cmentarzy jest znacznie więcej niż zwykle.

Policyjna akcja „ZNICZ 2019” rozpoczęła się w czwartek (31.10) i trwała do niedzieli (3.11) włącznie. Był to czas wzmożonej pracy policjantów, zarówno ostródzkiej drogówki jak również funkcjonariuszy patrolówki, dzielnicowych oraz kryminalnych.

Policjanci dbali o bezpieczeństwo podróżujących oraz odwiedzających metropolie na terenie naszego powiatu. Wspierani przez strażników miejskich zapewniali płynność i bezpieczeństwo ruchu w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych naszego powiatu.

Ponadto, podczas działań policjanci udzielali wszechstronnej pomocy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, ale również zdecydowanie reagowali na lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Dużą uwagę zwracali na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, tj. na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych. Podczas każdej kontroli drogowej badany był stan trzeźwości kierującego.

W wyniku przeprowadzonych działań policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie skontrolowali ponad 330 pojazdów. Ujawnili ponad 180 wykroczeń, z czego ponad 40 przypadków dotyczyła niestosowania pasów bezpieczeństwa oraz fotelików.

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.