POLICYJNE PODSUMOWANIE WEEKENDU NA DROGACH REGIONU

POLICYJNE PODSUMOWANIE WEEKENDU NA DROGACH REGIONU

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 10 kolizji oraz 1 wypadku drogowego. W dwóch zdarzeniach brali udział nietrzeźwi kierowcy.

Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z głównych celów jakie stawiają przed sobą ostródzcy policjanci. Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą kontrole na drogach powiatu.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 10 kolizji oraz 1 wypadku drogowego. W sobotę (27.02.2021r.) około godz. 5:30 na drodze S7 w okolicy m. Karczemka kierujący iveco jadąc w kierunku Gdańska stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Trwa wyjaśnianie przyczyn tego zdarzenia oraz wszystkich jego okoliczności.

Piłeś? Nie jedź!

Tylko w ciągu jednego dnia (26.02.2021r.) w zdarzeniach drogowych uczestniczyło dwoje nietrzeźwych kierowców. Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 17:00 w m. Bramka. 35- letni kierujący toyotą, jadąc ze swoją 7 letnią córką na prostym odcinku drogi nie zachował ostrożności podczas manewru wyprzedzania, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Jak okazało się, mężczyzna był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 1 promil. Kilka godzin później, około godz. 22:00 w Ostródzie doszło do kolizji dwóch pojazdów. Kierujący fordem na skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Czarnieckiego nie ustąpił pierwszeństwa kierującej fiatem w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. W trakcie interwencji okazało się, że kierująca fiatem 20- latka jest pijana. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało ponad 1 promil.

źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.