POLICYJNE PODSUMOWANIE WEEKENDU NA DROGACH REGIONU

BEZPIECZNE WAKACJE 2020

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 4 kolizji drogowych. Tym razem obyło się bez wypadku. Policjanci zatrzymali 1 nietrzeźwego kierowcę a 4 innym zatrzymali prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym.

Pomimo zmienych warunków pogodowych od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Policjanci pracowali na miejscu 4 kolizji drogowych, w tym na miejscu potrącenia rowerzysty na przejściu dla pieszych w Morągu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20- letnia kobieta najechała na tylne koło roweru, którym poruszał sie 15- latek. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Na początku groźnie wyglądało również zdarzenie drogowe z udziałem 37-latka, który jadąc osobową astrą zasłabł, zjechał na lewy pas jezdni i wjechał do przydrożnego rowu. Tu z pomocą mężczyźnie pospieszyli policjanci Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, którzy najechali na to zdarzenie. Funkcjonariusze w czasie wolnym od służby udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy, zabezpieczyli teren i czekali na przyjazd służb ratowniczych. W tym przypadku też wszytko skończyło sie dobrze.

Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią nietrzeźwi kierowcy, policjanci codziennie prowadzą kontrole na drogach powiatu. W miniony piatek (26.03.2021r.) policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 47- latek poruszał się osobową skodą mając ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Kilka godzin później mundurowi zatrzymali 28- latka, który poruszał się samochodem nie mając do tego uprawnień.

Pomimo tego, że surowe przepisy dotyczące ruchu drogowego obowiązują od maja 2015 roku tylko w sobotę (27.03.2021r. ) policjanci zatrzymali prawa jady na okres trzech miesięcy 4 kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Apelujemy nie tylko o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozwagę i rozsądek na drodze, ale też o kulturę i życzliwość wobec innych uczestników ruchu drogowego.

(ak)

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.