PRZEKROCZYLI DOZWOLONĄ PRĘDKOŚĆ I STRACILI PRAWA JAZDY

PRZEKROCZYLI DOZWOLONĄ PRĘDKOŚĆ I STRACILI PRAWA JAZDY

Pomimo licznych działań policyjnych, komunikatów i apeli, w dalszym ciągu część kierowców nie licząc się z konsekwencjami znacznie przekracza dozwoloną prędkość. Jest to szczególnie groźne w obszarze zabudowanym, dlatego policjanci wiele wysiłku poświęcają na to, by lekkomyślni kierowcy ponieśli konsekwencje swojego zachowania.

Nadmierna prędkość wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, również tych tragicznych w skutkach. Niestety, mimo licznych działań policyjnych, komunikatów i apeli, w dalszym ciągu część kierowców nie licząc się z konsekwencjami znacznie przekracza dozwoloną prędkość.

W miniony wtorek (02.06) popołudniu policjanci ujawnili 3 przypadki przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Dwóch kierowców straciło już swoje prawa jazdy. Kierowca mercedesa nie okazał swojego dokumentu podczas kontroli. Nie uniknie jednak odpowiedzialności.

PRZEKROCZYLI DOZWOLONĄ PRĘDKOŚĆ I STRACILI PRAWA JAZDY

Zgodnie z przepisami brak prawa jazdy podczas kontroli nie uchroni nas przed jego utratą, jeżeli przekroczymy dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h. Po otrzymaniu informacji o popełnieniu wykroczenia, starosta wezwie sprawcę do wydania prawa jazdy i zostanie ono zatrzymane, a okres zatrzymania liczyć będzie się od dnia, kiedy faktycznie wydamy dokument organowi.

Policjanci apelują o „zdjęcie nogi z gazu” i spokojniejszą jazdę. Przekraczając prędkość narażamy bezpieczeństwo zarówno swoje jak i innych uczestników ruchu. Ryzykujemy również utratą prawa jazdy, wysokimi mandatami oraz punktami karnymi.

źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.