KRZYSZTOF WEREDA I MAREK WASZKIEWICZ NAJNOWSZYMI ASPIRANTAMI W KOMENDZIE

KRZYSZTOF WEREDA I MAREK WASZKIEWICZ NAJNOWSZYMI ASPIRANTAMI W KOMENDZIE

6 lipca odbyła się uroczysta promocja rocznika 2016-2018 absolwentów Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Po blisko dwóch latach intensywnej nauki w piątkowy słoneczny dzień nadeszła upragniona chwila dla dwóch funkcjonariuszy ostródzkiej Komendy Powiatowej PSP. Mł. asp. Krzysztof Wereda i mł. asp. Marek Waszkiewicz zdali uprzednio pomyślnie trudny egzamin państwowy wieńczący proces kształcenia w szkole aspirantów. Dzięki temu uzyskali tytuł „technik pożarnictwa” i prawo do promowania na pierwszy stopień w korpusie aspiranckim – młodszego aspiranta.

Na co dzień promowani strażacy służą w jednostce ratowniczo-gaśniczej w Ostródzie. Są doświadczonymi funkcjonariuszami, którzy mają za sobą wieloletni okres służby. Brali udział w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych na ternie naszego powiatu, a także nieśli pomoc podczas powodzi i innych klęsk żywiołowych w Polsce. Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie bryg. Tomasz Ostrowski, który był świadkiem tej podniosłej chwili dla młodszych aspirantów – Krzysztofa Weredy i Marka Waszkiewicza wręczył im nagrody uznaniowe. Komendant docenił trud i profesjonalizm w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych. Gratulujemy nowo promowanym aspirantom.

opracowanie: kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: mł. asp. Krzysztof Wereda

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.