RATOWNICY UDZIELALI POMOCY JEGO ZNAJOMEJ. W PODZIĘCE UDERZYŁ JEDNEGO W TWARZ

WEZWAŁ KARETKĘ, BO... BOLAŁY GO PIĘTY

Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Taki właśnie zarzut w najbliższym czasie usłyszy 41-latek. Mężczyzna zaatakował ratowników medycznych, gdy ci udzielali pomocy jego znajomej.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o napaści na ratownika medycznego. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że podczas udzielania pomocy medycznej kobiecie, mężczyzna będący na miejscu interwencji uderzył w twarz ratownika medycznego natomiast drugiego wyzwał. W trakcie czynności policjanci ustalili, że to nie jedyne przewinienie 41-latka. Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, ponieważ nie opłacił grzywny. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca powiatu kwidzyńskiego. 41-latek w najbliższym czasie trafi do zakładu karnego, gdzie spędzi 40 dni. Mężczyznę nie ominie jednak kara za naruszenie nietykalności cielesnej oraz znieważenie ratowników medycznych.

Kodeks karny za samo naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.