SĄ PIERWSZE USTALENIA W SPRAWIE ZNALEZIENIA ZWŁOK KOBIETY W KIERUJĄCYM PRZEZ 24-LATKA AUCIE

SĄ PIERWSZE USTALENIA W SPRAWIE ZNALEZIENIA ZWŁOK KOBIETY W KIERUJĄCYM PRZEZ 24-LATKA AUCIE

Kobieta, której ciało policjanci odkryli w środę podczas kontroli samochodu na krajowej „siódemce” w Kazimierzowie, pochodziła z powiatu nowodworskiego. 24-letni kierowca został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Malborku, która będzie prowadziła postępowanie w sprawie o zabójstwo.

W środę (około godz. 13:00) na krajowej „siódemce” w Kazimierzowie policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę osobowej toyoty, który jechał w stronę Gdańska.

W trakcie kontroli policjanci wyczuli woń alkoholu od kierowcy a także dokonali szokującego odkrycia. W bagażniku znajdowały się zwłoki kobiety w średnim wieku. Policjanci po wyjęciu kobiety na zewnątrz rozpoczęli reanimację oraz wezwali pogotowie, jednak na pomoc było już za późno.

Kierowca został zatrzymany w komendzie w Elblągu a jego samochód został zabezpieczony. Sprawę będzie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Malborku, bo jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych to na podległym jej terenie doszło do zdarzenia, którego wynikiem była śmierć kobiety. Chodzi o okolice Nowego Dworu Gdańskiego.

Prokuratura potwierdza także fakt, że kierowca i kobieta byli spokrewnieni. Śledczy prowadzą postępowanie pod kątem zabójstwa. Na razie jeszcze nie przedstawiono nikomu zarzutów. 24-latek w czwartek został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Malborku. Samochód na lawecie został przetransportowany do Gdańska, gdzie zostaną przeprowadzone jego oględziny i zabezpieczone ślady.

W piątek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok kobiety, która wyjaśni przyczynę jej śmierci.

Źródło: WM/KMP Elbląg

Fot: M.Lewandowski

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.