SAMBOROWO: FERIE NA SPORTOWO

SAMBOROWO: FERIE NA SPORTOWO

W dniach 6-15 stycznia br. na Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Samborowie odbyły się półkolonie pn. „SPORTOWE FERIE” zorganizowane przez Sekcję Badmintona Policyjnego Klubu Sportowego MAZURY. Patronat organizacyjny nad przedsięwzięciem objął Wójt Gminy Ostróda.

Popularyzacja badmintona, promocja aktywnego spędzania wolnego czasu oraz zdrowego stylu życia wśród dzieci to główne cele półkolonii pn. „SPORTOWE FERIE” zorganizowanych przez Sekcję Badmintona Policyjnego Klubu Sportowego MAZURY. Zajęcia odbyły się w dniach 6- 15 stycznia br. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Samborowie. Wzięli w niej udział uczniowie klas I – IV z terenu Gminy Ostróda. Patronat organizacyjny nad przedsięwzięciem objął Wójt Gminy Ostróda.

Nie bez powodu półkolonie „SPORTOWE FERIE” odbyły się w Samborowie. Tam bowiem swoją siedzibę ma Gminne Centrum Badmintona prowadzone przez Policyjny Klub Sportowy MAZURY. Z uwagi na epidemię koronawirusa liczba dzieci uczestniczących w zajęciach była ograniczona przepisami sanitarnymi. Wszystkie spotkania, których treść została zatwierdzona przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie, odbywały się z zachowaniem rygoru sanitarnego oraz zasad bezpieczeństwa. Każde spotkanie rozpoczynało się od dezynfekcji rąk oraz kontrolnego mierzenia temperatury wszystkim uczestnikom oraz instruktorom. Po upewnieniu się, że wszyscy mogą uczestniczyć w zajęciach rozpoczynała się rozgrzewka. Kolejnym etapem treningu była nauka techniki oraz elementów gry w badmintona. Dzieci uczyły się prawidłowego trzymania rakietki, serwowania oraz odbijania lotki. Uczniowie poznali również podstawowe zasady tej gry.

Podczas zajęć instruktorzy oprócz tematyki gry w badmintona poruszali również tematy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zdrowego odżywiania się, aktywności fizycznej oraz bezpieczeństwa sanitarnego. We współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ostródzie Policyjny Klub Sportowy MAZURY przygotował broszury informacyjne dla dzieci, w których znalazły się informacje dotyczące m.in. higieny rąk, zapobieganiu chorób zakaźnych oraz prawidłowego żywienia.

Na zakończenie półkolonii każdy uczestnik otrzymał upominek przygotowany przez Starostwo Powiatowe w Ostródzie.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.