SKONFISKOWALI 10 AUTOMATÓW DO GIER. WŁAŚCICIELOWI GROZI 1MLN KARY!

SKONFISKOWALI 10 AUTOMATÓW DO GIER. WŁAŚCICIELOWI GROZI 1MLN KARY!

10 automatów do gier hazardowych zatrzymali wczoraj (19 marca) w Bartoszycach funkcjonariusze KAS Olsztyna. Osobom, które je tam wstawiły grozi kara w wysokości 1 miliona złotych.

Wczoraj w godzinach wieczornych funkcjonariusze celno-skarbowi wkroczyli do punktu w Bartoszycach, który znajdował się w jednej z kamienic poza centrum miasta. Z zewnątrz nic nie wskazywało na to, że prowadzona jest tam nielegalna działalność – jeszcze do niedawna w tym miejscu był sklep odzieżowy. Podczas kontroli ustalono, że punkt z grami hazardowymi działał od 2 tygodni.

Po wejściu do środka funkcjonariusze celno-skarbowi znaleźli 10 automatów. Znajdowały się tam też osoby grające a także pieniądze pochodzące z wygranych. Wobec organizatorów hazardu wszczęto postępowanie karne – za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności . Dodatkowo prowadzone będzie też postępowanie administracyjne – w tym przypadku kara wynosi 100 tys. złotych od jednego automatu, co daje razem rekordową kwotę kary – 1 mln zł.

To największa ilość automatów, jaką udało się ujawnić w jednym miejscu od ponad 2 lat. Kontrole będą nadal prowadzone.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.