STĘBARK: POŻAR BUDYNKU GOSPODARCZEGO

STĘBARK: POŻAR BUDYNKU GOSPODARCZEGO

Do  pożaru doszło w miejscowości Stębark w gminie Grunwald.

Kilkanaście minut po godzinie dwudziestej (19.11.2021) pierwszej informacja o pożarze wpłynęła do stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Ostródzie. Do akcji gaśniczej z JRG Ostróda wyjechały dwa samochody ratowniczo-gaśnicze oraz samochód specjalny drabina mechaniczna. Alarm pożarowy ogłoszony został również w okolicznych jednostkach OSP z gminy Grunwald i Dąbrówno.

Strażacy na miejscu akcji zastali rozwinięty pożar budynku gospodarczego i przyległej do niego wiaty wypełnionej słomą. Obok znajdował się garaż, w którym zgromadzone były maszyny rolnicze.

W pierwszej fazie akcji gaśniczej strażacy starali się nie dopuścić, aby pożar przeniósł się na garaż. W kolejnym etapie, gdy dojechały kolejne samochody ratowniczo-gaśnicze prowadzono działania gaśnicze jednocześnie w natarciu i obronie. Na miejsce pożaru przybył ostródzki Komendant powiatowy PSP st. bryg. Tomasz Ostrowski, który przejął dowodzenie.

W dalszej fazie akcji działania gaśnicze polegały na wykonywaniu prac rozbiórkowych spalonych elementów, dogaszaniu zarzewi ognia oraz rozrzucaniu i przelewaniu palącej się słomy. W wyniku pożaru spaleniu uległ dach budynku gospodarczego oraz wiata, ponadto padło około 90-ciu kur, które były w budynku. Działania gaśnicze trwały około trzech godzin. Udział w nich wzięło 57 strażaków, 12 pojazdów pożarniczych.

opracowanie: st. kpt. Grzegorz Różański, zdjęcia: OstrodaNews, kpt. Łukasz Kowalski

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.