ŚWIĄTECZNY WEEKEND NA DROGACH POWIATU

OSTRÓDA: GROŹNY WYPADEK NA SKRZYŻOWANIU CZARNIECKIEGO/PIŁSUDSKIEGO

Rozwaga, odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość to cechy, którymi powinien odznaczać się każdy uczestnik ruchu drogowego.

Ma to tym bardziej ogromne znaczenie, iż każdy uczestnik ruchu drogowego nie odpowiada tylko za siebie, ale i za inne postronne osoby. W świąteczny weekend na terenie powiatu ostródzkiego doszło do 8 kolizji i 1 wypadku drogowego. W tym czasie policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Od piątku (02.04.2021) do poniedziałku (05.04.2021) na terenie powiatu ostródzkiego doszło do 8 kolizji. Policjanci pracowali również na miejscu wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło w piątek (02.04.2021) około godz. 17:00 na ul. Czarnieckiego w Ostródzie. Według wstępnych ustaleń 25- letnia kierująca mazdą nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motocykliście w wyniku czego doszło do zderzenia. Kierowca jednośladu został przetransportowany do szpitala.

ŚWIĄTECZNY WEEKEND NA DROGACH POWIATU

W czasie świątecznego weekendu policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. Obaj kierowcy zostali zatrzymani do kontroli w minioną sobotę (03.04.2021). Pierwszy z nich- 50- latek został zatrzymany w Morągu. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało prawie 2,5 promila. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczyć się będzie również 63- letni kierowca forda, którego do kontroli zatrzymali policjanci ostródzkiej drogówki. Mimo, iż miał on w organizmie niecałe 0,5 promila również nie uniknie odpowiedzialności. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy a dokumentacja z popełnionego wykroczenia trafi do sądu.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.