TARGAŁ SWOJĄ ŻONĘ ZA WŁOSY I WYRZUCAŁ Z DOMU

PRZEMOC W RODZINIE A ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA

Dwa najbliższe miesiąca spędzi w areszcie 52-letni mieszkaniec gminy Morąg, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną. Kobieta po kilku latach milczenia postanowiła opowiedzieć policjantom o sytuacji w domu. Funkcjonariusze natychmiast odizolowali mężczyznę od pokrzywdzonej.

52-letni mieszkaniec gminy Morąg będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których wyzywał i poniżał swoją żonę. Ponadto szarpał kobietę za włosy i wyganiał z domu. Jak w wielu przypadkach znęcania się w rodzinie, pokrzywdzona nie chciała wcześniej mówić o problemach w domu. Jednak w końcu zdecydowała się na ten trudny ale potrzebny krok.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzuty znęcania się psychicznego i fizycznego. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratury stosując wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 52-latek najbliższe 2 miesiące spędzi za kratkami. Jego sprawą zajmie się sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.