TRWA TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

TRWA TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

Jak co roku policjanci aktywnie włączyli się do Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Akcja koordynowana jest przez Ministerstwo Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby ofiar przestępstw i niesienie potrzebującym skutecznej pomocy. W wyznaczonych punktach można uzyskać bezpłatną pomoc prawną oraz dowiedzieć się o wsparciu w ramach Funduszu Sprawiedliwości.

Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości. Celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Przepisy wskazują na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań na rzecz poprawy ich położenia. Działania podjęte w trakcie tego tygodnia mają także przynieść potrzebującym skuteczną pomoc.

Na terenie powiatu ostródzkiego postanowiliśmy stworzyć punkty pomocy ofiarom przestępstw w każdej jednostce Policji, czyli w każdym posterunku, w Komisariacie Policji w Morągu oraz w Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie. Wszystko po to, aby każda osoba, niezależnie od tego, gdzie mieszka, miała możliwość rozmowy z policjantem i otrzymania porady oraz wsparcia.

– mówią policjanci

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwom ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na ofiary przestępstw i w pewien sposób zachęcenie ich do współpracy z Policją, Prokuraturą czy Ośrodkami Pomocy dla Ofiar Przestępstw. Nie oznacza to, że udzielamy pomocy tylko w tych dniach! Każdy, kto potrzebuje naszej pomocy, niezależnie od daty czy pory dnia ma możliwość rozmowy z policjantami. W zależności od charakteru zgłoszenia mogą być to dyżurni, policjanci kryminalni czy dzielnicowi.

Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie punkty pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem zorganizowane zostały w każdej jednostce Policji. Przypominamy, że Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie oraz Komisariat Policji w Morągu funkcjonują całodobowo. Pokrzywdzeni przestępstwem mogą składać zawiadomienia na bieżąco, a funkcjonariusze udzielą pomocy i przekażą niezbędne informacje. Punkty w posterunkach funkcjonują w godzinach pracy posterunków.

źródło: KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.