UPOZOROWALI KRADZIEŻ SAMOCHODU, BY WYŁUDZIĆ ODSZKODOWANIE

TRZY WŁAMANIA DO SKLEPÓW SPOŻYWCZYCH
Morąscy kryminalni zatrzymali dwie osoby, które by wyłudzić odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej, zgłosili fikcyjną kradzież samochodu wartości 25 tysięcy złotych.

W czwartek 26 października morąscy policjanci otrzymali od właściciela samochodu marki Volvo zgłoszenie o kradzieży, które miało miejsce na terenie gminy Miłakowo. Pracujący nad sprawą kryminalni dokładnie przeanalizowali złożone przez pokrzywdzonego zawiadomienie o kradzieży. W trakcie przesłuchania nabrali podejrzeń, że mężczyzna nie mówi prawdy.

Policjanci sprawdzili każdy wątek i szczegół tej sprawy. Okazało się, że mieli rację. Całe to zdarzenie zostało sfingowane po to, aby uzyskać nienależne odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia pojazdu od kradzieży.

37- letni właściciel pojazdu jeszcze tego samego dnia został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie działał sam. W fikcyjnej kradzieży pomagał mu 44-letni mieszkaniec Ostródy.

W piątek 27 października obaj mężczyźni usłyszeli zarzut wyłudzenia odszkodowania. Kryminalni wystąpili także z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru oraz poręczenia majątkowego.

Obaj mężczyźni będą się teraz tłumaczyć przed sądem ze swojego zachowania. Przestępstwo wyłudzenia odszkodowania zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

KPP Ostróda

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.