USŁYSZAŁ ZARZUTY ROZBOJU I USIŁOWANIA ROZBOJU. BĘDZIE WNIOSEK O ARESZT

MIŁOMŁYN. PRÓBA ZABÓJSTWA I AKT OSKARŻENIA

Do policyjnej celi trafi 25-latek, który napadł na trzy placówki handlowe na terenie Ostródy i Iławy. Policjanci zabezpieczyli nóż, którego mężczyzna używał do przestępczych procederów. Wraz z prokuratorem będą wnioskowali o tymczasowy areszt dla zatrzymanego.

Wczoraj (19.10.2020r.) oficer dyżurny ostródzkiej policji został poinformowany o ujęciu mężczyzny w jednym z ostródzkich sklepów. Obezwładniony przez właściciela sklepu młody człowiek miał do niego wejść i przy użyciu noża grozić sprzedawczyni i żądać od niej pieniędzy. Pracując nad sprawą policjanci ustalili, że ten sam mężczyzna postępując w podobny sposób kilka godzin wcześniej napadł na sklep w Iławie, z którego zabrał ponad tysiąc złotych, a potem usiłował jeszcze ukraść pieniądze z innego sklepu w Ostródzie.

W czasie zatrzymania 25-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Do sprawy zabezpieczono również nóż, którego napastnik używał podczas przestępczych procederów. Zatrzymany mężczyzna usłyszał dzisiaj trzy zarzuty: dwa dotyczyły rozboju a jeden usiłowania rozboju. Policjanci wraz z prokuratorem będą wnioskowali o tymczasowy areszt dla mężczyzny.

Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduję karę 12 lat pozbawienia wolności. W przypadku zatrzymanego napastnika kara będzie wyższa ponieważ popełnionych czynów dokonał w warunkach tzw. recydywy.

(ak/rj)/KPP Ostróda/Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.