WIĘCEJ INFORMACJI O KATASTROFIE HELIKOPTERA NA WZGÓRZACH DYLEWSKICH

WIĘCEJ INFORMACJI O KATASTROFIE HELIKOPTERA NA WZGÓRZACH DYLEWSKICH

Istnieje wstępny raport po tragicznym wypadku helikoptera, który miał miejsce miesiąc temu w pobliżu Dylewskiej Góry. Pilot maszyny zginął w katastrofie.

Sprawą zajmuje się Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, która opublikowała pierwsze ustalenia zdarzenia. Katastrofa miała miejsce niecały kilometr od punktu początkowego. Helikopter wystartował z lądowiska w pobliżu Wzgórz Dylewskich.

Z relacji partnera pilota, który zgłosił zniknięcie 61-letniego mężczyzny, wynika, że ​​miał on polecieć do Milewa w województwie mazowieckim. Tak się jednak nie stało. Znaleziono wrak, pilot nie żył. Zgodnie z ustaleniami komisji chciał wrócić na lądowisko z powodu złej pogody. Helikopter zahaczył się za korony drzew i spadł na ziemię.

Według śledczych pilot nie miał pozwolenia na pilotowanie maszyny. Helikopter nie był wpisany do rejestru maszyn powietrznych prowadzonego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Komisja stwierdziła, że ​​początkowym znakiem rejestracyjnym maszyny był A7, co oznacza, że ​​została zarejestrowana w Katarze.

źródło: Radio Olsztyn

Dodaj komentarz

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.