WOLONTARIUSZE Z POLICYJNEGO KLUBU SPORTOWEGO „MAZURY”

WOLONTARIUSZE Z POLICYJNEGO KLUBU SPORTOWEGO "MAZURY"

 

Współpraca wolontariuszy z Policyjnego Klubu Sportowego MAZURY i policjantów z Posterunku Policji w Miłomłynie!

Wolontariat członków Policyjnego Klubu Sportowego „MAZURY” to na co dzień przede wszystkim wsparcie przy robieniu zakupów, przekazywanie paczek żywnościowych oraz pomoc w innych sprawach wymagających wyjścia z domu dla seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami z terenu powiatu ostródzkiego.
Od początku powstania Wolontariatu Policyjnego Klubu Sportowego MAZURY wolontariusze współpracują dzielnicowymi z komendy Powiatowej Policji w Ostródzie oraz z Miejskimi i Gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej. Wszystko po to, by wspierać najbardziej potrzebujące rodziny z całego powiatu ostródzkiego.
W czasie pandemii Covid-19 zrzeszeni w klubie wolontariusze wspólnie m.in. z pracownikami socjalnymi dostarczają gotowe posiłki lub paczki żywnościowe pod wskazane przez instytucje samorządowe adresy dla osób objętych kwarantanną domową oraz pozostającym w izolacji, w szczególności osobom samotnym.
Tym razem, w porozumieniu z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Miłomłynie oraz we współpracy z dzielnicowym Miłomłyna wolontariusze PKS Mazury przygotowali paczkę z artykułami spożywczymi, słodyczami oraz kosmetykami, która dziś trafiła do jednej z potrzebujących rodzin.
Wolontariat PKS MAZURY.
Siedzibą wolontariatu społecznego Policyjnego Klubu Sportowego „Mazury” na czas wykonywania świadczeń pomocowych na rzecz zagrożeń związanych z pandemią jest obiekt sali gimnastycznej w Samborowie – gmina Ostróda. Dodatkowo seniorzy, a także osoby z niepełnosprawnościami z powiatu ostródzkiego, które w związku ze swoją nieporadnością nie mogą liczyć na pomoc bliskich czy sąsiadów, mogą skontaktować się z lokalnym ośrodkiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, gdzie otrzymają informacje o możliwej pomocy w zrobieniu zakupów, wyprowadzeniu psa czy pomocy w innych sprawach, wymagających wyjścia z mieszkania przez społecznych wolontariuszy.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.